"Provesti vrijeme na Modravama je općenito prelijepo i vrlo kvalitetno jer osoba u svakom pogledu ima mogućnost rasti, zabaviti se i odmoriti." Ovo kaže sudionica, ne mi! A ona je prošle Modrave provela u šutnji. Možda ti njeno iskustvo pomogne u razlučivanje gdje da se ti prijaviš ovog ljeta.

"Duhovne vježbe su ipak malo drugačije jer su baš vježbe. To je intenzivan odnos i susret sa živim Bogom pa čak i da je osoba u suhoći, biti sam sa svojim mislima je jako teško. Ali to donosi velike plodove. Možda to na prvu nije uočljivo, ali ostati izoliran od svega i biti sam s Bogom, bilo to u suhoći ili u doba kada je naš Duh poletan, zaliječi i ono čega nisi bio svjestan.

U šutnji sam bila primorana podnositi sebe, svoje misli, neke nerazriješene stvari u meni, biti ogoljena pred Bogom u svojim bolima i to je stvarno teško, ali nije nemoguće i, iako sam bila u svojim nemirima, u mene je ušao mir koji je sa mnom otišao s Modrava i nije me napustio.

I da nisam sa sobom ponijela taj mir, opet bih donijela istu odluku i otišla u šutnju jer tamo sam svaki trenutak provela s Bogom. Svaka misao, svaki pokret, svako moje djelo bilo je prožeto Njegovom prisutnošću. Neizmjerna je milost naučiti i imati mogućnost upoznati Boga na takav način."

Za godišnji s Bogom prouči još jednom datume SKAC i Magis ljetnih programa, a za više pitanja piši nam na modrave@skac.hr.